Back

ORTAOKULumuzda Eğitim

Ortaokulda sınav öncesi tanılayıcı (diagnostik) değerlendirme ile öğrencinin konu eksiklerini tespit ederek, eksikliği olan öğrencilere Tamamlayıcı Etkinlikler düzenliyoruz.

  • Öğrenciye koçluk hizmeti, veliye danışmanlık hizmeti veriyoruz.
  • 7. sınıftan 8. sınıfa geçen öğrencilerimize yaz tatilinde sınav odaklı İşlevsel Programlar uyguluyoruz.
  • 8. sınıf öğrencilerimize hafta sonu Sınav Odaklı Program uyguluyoruz.
  • Roobotik, deney, akıl oyunları, yabancı dil, sanat, spor, kültür dersleri ile akademik alanda elde ettikleri başarıları, sosyal gelişimleri ile destekliyoruz.
AKADEMİK PROGRAM

Akademik programda her öğrencinin kendi kapasitesinin en üst sınırına ulaşması hedeflenmekte olup bu amaca ulaşmak için zengin ve titiz bir eğitim-öğretim programı uygulanmaktadır.

Öğrencilerimizin öğrenmeyi sevmeleri ve doğal bir öğrenme ortamı oluşması için zengin bir öğretim ortamı sunulmaktadır. Her sınıfımızda bulunan son teklolji led akıllı tahtalarımız ile eğitim teknolojileri sonuna kadar kullanılmakta ve Z kuşağının öğrenme düzeyini ve motivasyonunu yükselten bir öğrenme ortamı sunulmaktadır.

Okulumuzda bulunan, Fen ve Teknoloji, Robotik, Müzik, Ekoloji, Görsel Sanatlar, Satranç sınıfları ile eğlenceli öğrenme ortamları sunulmakta, fen bilimlerine karşı oluşabilecek “zor, sıkıcı gibi” önyargılarının oluşmadan kırılması için dersler, laboratuvar deneyleri ve doğal ortamda uygulamalar ile işlenmektedir.

Matematik alanında öğrencilerimizin matematiğin günlük yaşamdaki yerini anlamaları için ise zekâ oyunları, Matematik Günleri gibi ek çalışmalar yapılmakta, böylece ders konularının çok daha kolay biçimde kavranması sağlanmaktadır.

Sosyal Bilimler ve Türkçe dersleri de yine öğrencilerin bu derslere doğal bir ilgi oluşturmaları için yıl boyunca geziler, konferanslar, izlenceler, yazar, iş adamı, akademisyen, meslek sahipleri sohbetleri ile işlenmektedir.

Yediiklim Kolejinde öğrencilerimizin ulusal sınavlarda üstün başarı göstermeleri için, tüm ortaokul yaşamları boyunca büyük bir özen ile oluşturulmuş ders işleme yöntemleri ile konuları sevmeleri sağlanmaktadır. Öğrencilerimizin öğrenmeye duydukları bu sevgi, sınav başarılarına ek olarak onları yaşamdaki büyük başarılara da taşımaktadır.

ÖLÇME DEĞERLENDİRME

Okulda uygulanan eğitim programı her dersin kendi içinde kazanımları, öğrenme – öğretme etkinlikleri ve değerlendirme olmak üzere üç boyutludur. Öğrenciler her dersin her ünitesini oluşturan her bir konuyu tam öğrenmeden diğerine geçilmez. Okul kapsamlı değerlendirme programı ile her öğrencinin hangi kazanımda sorun yaşadığını anında tespit eder ve gerekli takviye çalışmaları ile tam öğrenme gerçekleştirilir.

Yediiklim Instagram

Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: Hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.